Jak wybrać właściwy komputer?

Komputery stały się bardzo istotną częścią naszego życia, bez z nich coraz trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że prawie każdy z nas preferuje mieć dobry i nowoczesny sprzęt. Niedawno ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje jednakże pytanie czy taki nieznaczny komputer sprawdzi się również w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki mimo skromnej obudowy kryją w sobie całe mnóstwo wykwintnych technice zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak np laptopy mogą mieć sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 lub 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnorakich plików. Kolejną dobrą właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki mają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą posiadać wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i różnego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a także doskonale mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami musisz kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku całe mnóstwo jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do tworzenia efektywnych projektów a też do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego także laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo niebagatelnych funkcji. Przede wszystkim potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą zasadniczą. Niezbędna jest też własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć dosłownie te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Dodatkowo laptopy dla graczy to szybkie procesory, obecnie bardzo często stosuje się technikę dwu lub trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi potrafią przesiedzieć przy jednej grze dosłownie kilkanaście godzin, dlatego także matryca nie może być zbyt mała. Jeżeli już wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednak strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo istotną funkcją jest także duża pamięć operacyjna oraz dodatkowo dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis komputerowy poznań.