W jaki sposób zarabaić kasę w sieci?

Wiele firm przeprowadza pracę niektórych działów w formie pracy w domu i związku z tym poszukują pracowników lub proponuje pracownikom przeżycie na tę formę pracy. Nie we wszystkich profesjach możliwa jest praca w domu. Pracować w domu nie mogą pracownicy produkcyjni, służba zdrowia, magazynierzy, służby mundurowe, budowlańcy i tak dalej. To alternatywa dla telemarketerów, dziennikarzy, copywriterów, informatyków, nauczycieli (rozwija się e-learning), wytłumacza, księgowych, ankieterów, fotografów. Skrótowo rzecz ujmując to propozycja zawodowa dla przedstawicieli wolnych zawodów, którzy nie są ograniczeni sztywnym czasem pracy, bądź dla osób, które preferują podjąć pracę dodatkową popołudniami. Pracować w zaciszu czterech ścian ma możliwość każdy internauta.

Jakiś czas temu dużo osób zakłada swoje strony internetowe w nadzieji na łatwy i szybki zarobek. Niestety wręcz na dobrze wypozycjonowanej stronie internetowej w wielu wypadkach zarobimy grosze. Bardzo podobnie sprawa wygląda z katalogami firm albo stron do których prawie każdy właściciel portalu może dodać swój wpis po uiszczeniu symbolicznej opłaty w wysokości 1, 2, 3 czy 5 PLN. Niestety nie jest to również dobry sposób na zarabianie w sieci, prawdopodobnie, że takich katalogów mamy minimum 100, prawie każdy na domenie głównej i dobrze podlinkowany. Warto spojrzeć w ramach przykładu na katalog firm, w którym średnio dziennie dodawane są 2-3 wpisy, daje nam to zarobek w wysokości zaledwie 2-3zł dziennie.

Osoby wykonujące zawody, w których nie posiada sposobności wykonywania pracy za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, a które preferują wykonywać zlecenia w ramach pracy w domu, powinny zdecydować się na inną branżę niż ich stała profesja. Zdania zlecają zazwyczaj pracodawcy, choć zdarzają się firmy wystawiające katalog prac do wytwarzania. W takim przypadku pracownik sam wybiera zdania, które projektuje. Zazwyczaj podpisywane są umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Pracodawca i pracownik mogą również podpisać umowę o pracę. Wynagrodzenie zależy od efektów pracy, a nie od czasu pracy. Strony mogą ustalić stawkę miesięczną.